Przejdź do treści

Promocje IQ-ariusa

Kurs języka HTML (XHTML) oraz szczegółowe wyjaśnienia na temat stylów CSS. Sławek Kokłowski.

  • 😯 Ekspercki kurs języka HTML, XHTML oraz CSS napisany od podstaw przez Sławka Kokłowskiego i dostępny całkowicie za darmo.  Strona istnieje od roku 2002 i cały czas jest uzupełniana i aktualizowana. Dobrze ogląda się na ekranie smartfona i jest nieocenionym zbiorem zasad i reguł niezbędnych dla każdego webmastera. Kompletne opisy zostały oparte na specyfikacjach organizacji W3C, która jest jednym z największych światowych autorytetów w tej dziedzinie.

Projekt IQ-arius stwierdza że jest to nie tylko kurs języka HTML ale także nieoceniona kopalnia wiedzy dla każdego webmastera 


Oto co pisze autor na temat swojego opracowania:

Przejrzysta szata graficzna serwisu ułatwi czytanie, jasny układ treści (podział na rozdziały i punkty) pozwoli szybko przyswoić poznane wiadomości, a luźny styl tekstu uprzyjemni i przyspieszy naukę (trudność rośnie w miarę postępów).
Prawie każdy opis został poparty odpowiednimi przykładami – nawet jeśli nie zrozumiesz czegoś od razu, przykład wyjaśni wszystko. Co więcej, każdy przykład (X)HTML i CSS możesz od razu wypróbować, zmieniając jego kod i na żywo obserwując rezultaty – bez potrzeby używania żadnych dodatkowych programów.Cała masa uwag i spostrzeżeń pozwoli Ci uniknąć trudnych i nieoczekiwanych problemów, a praktyczne wskazówki pomogą poznać różne “sztuczki”, przydatne przy tworzeniu stron WWW (w wielu innych kursach zostało to przedstawione szczątkowo lub zupełnie pominięte).
Ten kurs to jedno z najobszerniejszych i najdokładniejszych opracowań internetowych na temat języka HTML, XHTML i stylów CSS – kilkaset stron wydruku! Na dodatek wszystko jest napisane po “ludzku”. Zamiast kupować drogie książki, przeczytaj ten kurs za darmo.
Znajdziesz tutaj wiele skryptów JavaScript, niezwykle przydatnych dla każdego webmastera i gotowych do natychmiastowego użycia, które pozwolą Ci wykroczyć poza tradycyjny HTML.
Po przeczytaniu rozdziału możesz rozwiązać specjalny testowy quiz, dzięki któremu łatwo ocenisz swoje postępy w nauce.
Automatyczny indeks tematyczny (skorowidz) oraz wyszukiwarka pomogą błyskawicznie odnaleźć interesujące informacje.
Wszystkie strony zostały specjalnie przygotowane do drukowania, chociaż radzę raczej korzystać z kursu bezpośrednio na komputerze (chyba że masz za dużo tuszu w drukarce).

Skoro to czytasz, znaczy że jednak masz problem i chcesz się z nim zwrócić do mnie. Niestety liczba listów e-mail, dotyczących problemów z tworzeniem stron WWW, która codziennie do mnie trafia, przekracza moje możliwości udzielenia na nie odpowiedzi. Każdy taki problem wymaga odrębnego rozpatrzenia. Zajmuje to na tyle dużo czasu, że skutecznie wstrzymywało np. dalszy rozwój Kursu HTML i CSS. W związku z tym niestety zostałem zmuszony ustalić pewne reguły dotyczące korespondencji.

PROSZĘ MI WYBACZYĆ, ALE NIE ODPOWIADAM ZA POŚREDNICTWEM E-MAIL ANI TYM BARDZIEJ KOMUNIKATORÓW INTERNETOWYCH NA ŻADNE PYTANIA DOTYCZĄCE PROBLEMÓW ZWIĄZANYCH Z TWORZENIEM STRON WWW.
Niestety wszystkie tego typu listy i wiadomości pozostaną bez odpowiedzi.

Bardzo chętnie natomiast czekam na listy z uwagami, propozycjami rozwoju i informacjami o ewentualnych błędach znalezionych w Kursie HTML i CSS. Nie obiecuję, że odpowiem na każdy taki list lub od razu zareaguję, ale postaram się każdy uważnie przeczytać, gdy tylko wolny czas mi na to pozwoli.

Podane reguły dotyczące korespondencji nie oznaczają jednak, że pozostawiam czytelnika bez żadnej pomocy! Zdecydowana większość odpowiedzi na listy, które były do mnie adresowane, sprowadzała się jedynie do wskazania rozdziału w kursie, gdzie została już wcześniej szczegółowo opisana odpowiedź na poruszony problem. Uwierz, naprawdę jest niewiele zagadnień dotyczących tworzenia stron WWW, które w ogóle nie zostałyby opisane w tym kursie. Doskonale rozumiem, że pozornie łatwiej jest przeczytać jeden rozdział i od razu pisać z pytaniami, ale w rzeczywistości ma to przynajmniej jedną bardzo poważną wadę: samodzielne odszukiwanie odpowiedzi zajmuje zwykle najwyżej kilka minut, podczas gdy czekanie na odpowiedź – na pewno znacznie więcej. Jest wiele sposobów uzyskania odpowiedzi na swoje pytania i to znacznie szybszych niż kontakt e-mail.

po raz pierwszy w naszym serwisie opublikowano: 5 listopada 2012 r.